17 Ekim 2012 Çarşamba

Küons

       Merhaba! Güneşli bir Bursa gününden hepinizi selamlıyorum. Bu gün hayli yorucu bir gündü. Nöbet günümüz olmasına bir de temizlik telaşı eklenince işler karışır gibi oldu. Ama neyse ki Elif'cim ile her işin altından kalkabiliyoruz. Bu yazımda sizlere yeni bir yer keşfettiğimi bildirmek ve dün gece harika saatler geçirdiğimi yazmak istedim. Dinleyin bakalım :)
       Dün yorgun geçen bir okul gününden sonra eve gitme çabasına girdik. Derken sevgili arkadaşımız Aysel bize bu kafeden bahsetti. Israrları sonucu bizi ikna etti ve önce kendi evine sonra da Küons Kafe'ye gitmeye karar verdik. Bizden bir ders öncesinde eve varan Aysel bize kallavi bir sofra hazırlamıştı. Çok duygulandık. :) Karşısında duran ve kurt misali acıkmış insan yığınını doyurmak, eminim onu da çok duygulandırmıştır. Her neyse yedik içtik. Buradan da tekrar her şey için kendisine teşekkür ediyorum, evim adına :) Ve o kallavi sofrayı sizinle paylaşıyorum.

Daha sonrasında hazırlanıp attık kendimizi dışarı. 11 kişilik bir kız grubuyla kafeden içeri girince biraz tuhaf oldu sanki ama Bursa bize alışmış olmalı 4 senedir. Sodalar, kahveler ve sahlepler söylendi. Derken o kafeye gitme sebebimiz olan canlı müzik faslı başladı. Aysel'in dediğine göre etnik müzik yapan bir kafeymiş. Böyle olunca benim hayli ilgimi çekti. fakat şans o ki o gün pop çalıyorlarmış. Kafede tek biz olduğumuz için bu durumu lehimize kullanarak bütün istek parçalarımızı çaldırdık. Eğlendik, coştuk :)
Mekan olarak da göze hitap eden bir yerdi. Sanırım kimseye bahsetmeyip orayı yeni mekanımız edineceğiz. Zira bu konuda sözler verildi :)
Şimdi mekanı merak edenler için birkaç kare paylaşayım.


Bursa'ya yolunuz düşerse böyle bir kafe akşam dinlentiniz için iyi olacaktır. Çalışanları da çok cana yakın ve sevimli insanlar. Bu günlük de bu kadar. Bursa'dan sevgiler...

1 yorum:

  1. valla sofrada yok yok..........
    herşey harika görünüyor...
    emeği geçen herkesin ellerine sağlık...

    YanıtlaSil