31 Ekim 2012 Çarşamba

Dağ Yeli'ndeyiz

    Herkese merhaba! Bayram sonrası hemen klavyeyle buluşan parmaklarım buraları çok özlemiş olmalı ki, derse gitmeme az kalmışken bile post yazmaya uğraşıyorum. Öncelikle hepinizin Kurban bayramını geç de olsa kutlamak isterim. Rabbim ömür boyu sağlık,huzur ve afiyet nasip etsin sizlere. Aslında bu geç kalmış bir yazı oldu. Nitekim bahsedeceğim bu geziyi, bayramdan hemen önce gerçekleştirmiştik. Daha da gecikmeden hemen bahsetmek istiyorum.
   Adı 'Dağ Yeli' olan bu mekan bir restoran olsa da aslında daha çok kahvaltı yapmak isteyenlerin uğrak yeri olmuş. Biz de ev arkadaşlarımla hazırlık yıllarımızda buraya gelmiştik. Fakat o zaman kaldığımız yurt yetkilileriyle birlikteydik, biraz kalabalıktı. Bu seferki grubumuz daha sakindi. Her neyse, bu yer geniş bahçeli ve yeşil bir alan. Bahçesinde salıncaklar da vardı ve biz orada çok eğlendik. Kahvaltılıklar genelde kendi ürünleriymiş. Zaten Hamamlıkızık köyvari bir yer. İnsanlar yiyeceklerini genelde kendi üretiyorlar. Doğal bir kahvaltı yaptık diyebilirim. Bursa'ya gelenlerin uğraması gereken sıcak bir aile ortamına sahip hoş bir yer. Bir kaç fotografla devam edelim. Dikkat: Karnınız acıkabilir :)


İşte oraya gittiğinizde, Bursa'yı ayaklarınızın altında hissedeceğinizin garantisi olsun diye çektiğim bir fotoğraf...


Bir ablanın bayram için bize hazırladığı bayram şekerleri vardı. Üşenmeyip yapmış çok teşekkür ediyorum kendisine. Ama en güzeli benimkiydi tabii :)
Gerçekten güzel bir gün geçirdik. Herkese burayı ziyaret etmesini tavsiye ederim. Ama dikkat edin koca bir köpek çocuklarınızı korkutabilir. Şimdiden iyi eğlenceler,hoşça kalın...


1 yorum: